Kurumsal

Politikalarımız

Politikalarımız

İş Güvenliği Politikamız

İş güvenliği politikamızın temellerini oluşturan "Önce Güvenlik ve Zero tolerans " çizgileri dahilinde hareket etmekte ve uygulamalarımızı bu doğrultuda yapmaktayız. Kendi içimizde oluşturduğumuz kontrol ve denetim mekanizmaları sayesinde insan ve çevre faktörlü sorunları tespit etmekte ve iyeleştirmeleri gerçekleştirmekteyiz.
Tüm projelerimizde çalışmaya başlama iş iznine bağlıdır (HAZIRLIK - GÖZLEM - GÖRÜŞME - ÖNLEM). Ayrıca her proje için bir iş güvenliği mastır planı hazırlanır.

Bu plan dahilinde amaç belirlenir tüm işler sırasıyla tanımlanıp listelenir her işin riskleri belirlenir ve minimize edilmesi için ihtiyaç duyulan önlemler belirtilir.

İş esnasında denetim mekanizmamızın parçası olan habersiz sahanın ziyaret edilmesi ve gözlenmesi doğrultusunda mastır planın uygulandığı kontrol edilir. Sahada görülen sorunlar yerinde düzeltilir veya gerekirse iş durdurulur.

Hiç bir iş tedbirler alınmadan tekrar başlatılmaz. Sahada iş başı öncesi iş toplantısı ve kontrol listelerinin doldurulması da yapılır.
Her saha çalışması içerisinde mutlaka mastır plan dahilinde bir acil durum planı düzenlenir.